ChatGPT

GPT-3 Alternatif Büyük Dil Modelleri (LLM’ler)

Diyalog için Dil Modellerini Optimize Etme.

Website

ChatGPT Hakkında

OpenAI, sohbet tarzında etkileşim kuran ChatGPT adlı bir modeli eğitti. Diyalog formatı, ChatGPT’nin takip sorularını yanıtlamasını, hatalarını kabul etmesini, yanlış önermelere itiraz etmesini ve uygunsuz istekleri reddetmesini mümkün kılar. ChatGPT, bir komut isteminde bir talimatı takip etmek ve ayrıntılı bir yanıt vermek üzere eğitilen InstructGPT’nin kardeş modelidir.

ChatGPT sınırlamaları

ChatGPT’nin bilgisi de büyük ölçüde 2021’den önce öğrendiği şeylerle sınırlı. Bununla birlikte, AI Chatbot’un şimdiye kadar halk tarafından görülen en akıllı Chatbot olduğu inkar edilemez. Üstelik OpenAI’nin en iyi yapay zeka modeli bile değil; bu model 2023’te piyasaya sürülecek olan GPT-4 olacak.

Baskın büyük dil modellerinin ve türevlerinin (örneğin ChatGPT) mevcut sınırlamaları iyi bilinmekte ve geliştiricileri tarafından kabul edilmektedir (ChatGPT/LLM hata izleyicisi için buraya bakın). Daha da geliştirileceklerine ve yetenekleri karşısında şaşırmaya devam edeceğimize şüphe yok.

Ancak ChatGPT’nin içinde gizlenen gizli bir sorun daha var: Bu da, ChatGPT’nin çoğu zaman makul ve doğru olmasa bile kulağa mantıklı ve kendinden emin gelen yanıtları hızlı bir şekilde ortaya çıkarmasıdır.

Kaynak: https://venturebeat.com/ai/deloitte-details-emerging-tech-trends-to-note-as-the-countdown-to-2023-heats-up/

ChatGPT fiyatlandırması

ChatGPT ücretsiz mi?

ChatGPT’nin kullanımı ücretsiz olmasına rağmen, OpenAI başkanı Sam Altman, sohbet başına maliyetin “muhtemelen tek haneli sentler” olduğunu belirtti ve platformdan para kazanmanın geleceği hakkında bir söyleme yol açtı.

ChatGPT profesyonel, premium sürüm, şimdi aylık 42 $ olarak fiyatlandırılıyor.