Game of Pong

Oyunlar

Yapay Zeka Yardımcı Pilotu Kullanarak Pong Oyununu Kodlamak.

Website

Game of Pong Hakkında

OpenAI kısa süre önce Codex’i özel beta olarak yayınladı. Codex, GitHub Co-pilot’a güç veren yapay zeka modelidir ve “Yapay zeka çift programcınız” olarak markalanmıştır.

Bu teknoloji hakkında çok fazla söylenti var (ve iyi nedenlerden dolayı), ancak bu son teknoloji otomatik kod oluşturma teknolojisini daha iyi anlamak için belirli bir örneğe bakmamız gerekiyor. İyi bir örnek, sadece birkaç satır metinle açıklanabilen, görselleştirme yoluyla kolayca anlaşılabilen ve uzmanlığınızın dışında bir alanda olan bir örnektir, böylece bir “kod yardımcı pilotunun” uzman olmayanlara getirdiği değeri daha iyi takdir edebilirsiniz.

Öyleyse Pong oyununu inşa edelim!

İlk Deneme - Genel bir açıklamadan kod oluşturma

Google’da “pong oyunu” araması yaptığınızda, aşağıdaki açıklamayı sunan WikiPedia’ya yönlendirilirsiniz:

Pong, masa tenisini simüle eden iki boyutlu bir spor oyunudur. Oyuncu, oyun içi bir raketi ekranın sol veya sağ tarafında dikey olarak hareket ettirerek kontrol eder. Oyuncu, karşı tarafta ikinci bir raketi kontrol eden başka bir oyuncuya karşı yarışabilir. Oyuncular raketleri bir topa ileri geri vurmak için kullanırlar. Amaç, her oyuncunun rakibinden önce on bir puana ulaşmasıdır; biri topu diğerine geri veremediğinde puan kazanılır. Popüler basına2 inanacak olursanız, kod oluşturma sorununun zaten tamamen çözülmüş olduğunu beklersiniz.

Kaynak: https://medium.com/@bart.theeten/an-openai-codex-experiment-coding-the-game-of-pong-using-an-ai-co-pilot-461639421882