Josh.ai

Akıllı Hoparlörler

Bırakın ChatGPT akıllı evinizi kontrol etsin.

Website

Josh.ai Hakkında

Bugün Alexa’dan ışıkları açmasını isteyebilir ya da Siri’nin yatak odanızdaki sıcaklığı söylemesini isteyebilirsiniz ve bazen bunu doğru yaparlar. Ya da “Işık adında 15 cihazınız var; hangisini kontrol etmek istersiniz?” veya “Katmandu’da şu anki sıcaklık 53 derece.” cümlelerini duyabilirsiniz. Peki ya sesli asistanınız sadece her zaman doğru cevap vermekle kalmayıp “Zor bir gün geçirdim; rahatlamak için iyi bir yol nedir?” gibi belirsiz yorumlara da “akıllı” yanıtlar verebilseydi? Örneğin, perdeleri indirerek, ışıkları kısarak, termostatı ayarlayarak ve Netflix’te bazı güzellikleri sıraya koyarak?

Josh.ai ev otomasyon sisteminin kurucu ortağı Alex Capecelatro’ya göre, yeni yapay zeka dil modelleriyle desteklenen sesli asistanların potansiyeli bu. Josh.ai, OpenAI’nin ChatGPT’sini kullanarak bir prototip entegrasyon üzerinde çalışmaya başladı bile.

Josh.ai tarafından hazırlanan bu kavram kanıtı videosu, yapay zeka dil modellerinin akıllı ev sesli asistanınızı nihayet nasıl gerçekten akıllı hale getirebileceğini gösteriyor.

Kaynak: https://www.theverge.com/2023/2/24/23613382/chatgpt-smart-home-josh-ai-voice-assistant-demo