Poe by Quora

Sohbet Botları

Poe soru sormanıza, anında yanıt almanıza ve yapay zeka ile ileri geri diyalog kurmanıza olanak tanır.

Website

Poe by Quora Hakkında

“Açık Keşif Platformu”nun kısaltması olan ve şu anda yalnızca iOS’ta kullanılabilen Poe, “insanların bir dizi farklı yapay zeka ajanı ile kolayca etkileşime girebileceği bir yer olarak tasarlandı.”

O halde Poe, ChatGPT benzeri bir yapay zeka modelini sıfırdan inşa etme girişimi değildir. Şiirden kodlamaya kadar çeşitli konulardaki soruları yanıtlama yeteneğine sahip olan ChatGPT, bazen kulağa inandırıcı gelen ancak gerçekte doğru olmayan yanıtlar verme yeteneği nedeniyle tartışmalara konu oldu. Bu ayın başlarında, Soru-Cevap kodlama sitesi Stack Overflow, yapay zekanın kullanıcıların yanıt üretmesini ve siteyi şüpheli yanıtlarla doldurmasını çok kolaylaştırdığını söyleyerek kullanıcıların ChatGPT tarafından oluşturulan içeriği paylaşmasını geçici olarak yasakladı.

Poe, başlangıçta ChatGPT de dahil olmak üzere çeşitli metin üreten yapay zeka modellerine erişim sağlıyor. (OpenAI şu anda ChatGPT için halka açık bir API sunmuyor; Quora sözcüsü, Quora’nın Poe için OpenAI ile bir ortaklığı olup olmadığını veya başka bir erken erişim şekli olup olmadığını söylemeyi reddetti). Poe bir metin mesajlaşma uygulaması gibi, ancak AI modelleri için - kullanıcılar modellerle ayrı ayrı sohbet edebilir. Sohbet arayüzünde Poe, “yazma yardımı”, “yemek pişirme”, “problem çözme” ve “doğa” gibi konuşma konuları ve kullanım durumları için bir dizi farklı öneri sunuyor.

Quora, OpenAI GPT-4 ve Claude-v1.2’yi yeni uygulaması Poe’ya dahil etti. Poe aboneleri, mesajlaşma hızı, bot kullanılabilirliği ve kalitesi ile ilgili sınırlarla karşılaşmadan önce ayda 300 GPT-4 ve 1.000 Claude+ mesajı alabilirler.

Poe’daki yapay zeka şu anda OpenAI ve Anthropic modelleri tarafından desteklenmektedir. Ancak, yakın gelecekte çok sayıda modelin kullanılabileceği öngörülüyor.

Kaynak: https://techcrunch.com/2022/12/21/quora-launches-poe-a-way-to-talk-to-ai-chatbots-like-chatgpt/