SambaNova Systems

GPT-3 Alternatif Büyük Dil Modelleri (LLM’ler)

SambaNova’nın Dataflow-as-a-Service™ GPT’si, yapay zeka dil çözümü geliştirmeye yönelik verimli ve ölçeklenebilir bir yaklaşım sunuyor.

Website

SambaNova Systems Hakkında

SambaNova Systems, dil modelleme taleplerinin artmasıyla birlikte, işletmelerin kritik iş akışlarına gerekli hizmetleri eklemesini kolaylaştırmak amacıyla, amiral gemisi Dataflow-as-a-Service genişletilebilir yapay zeka hizmetleri platformuna kurumsal kullanıma hazır Generative Pre-trained Transformer (GPT) dil modelini entegre etti.

OpenAI’nin GPT-3 dil modeli, daha gelişmiş bir otomatik tamamlama programı gibi, insan benzeri metinler üretmek için derin öğrenmeyi de kullanıyor. Ancak, uzun bekleme listesi bu teknolojinin kullanılabilirliğini birkaç kuruluşla sınırlıyor. SambaNova’nın modeli, çoğu iş ve metin ve belge tabanlı kullanım durumlarında kullanılmak üzere tasarlanmış ilk kurumsal sınıf yapay zeka dil modelidir. İşletmeler, NLP çözümlerini hızlı, kolay ve uygun maliyetli bir şekilde geniş ölçekte dağıtmak için düşük kodlu API arayüzünü kullanabilir.

SambaNova CEO’su ve kurucu ortağı Rodrigo Liang, “Şirketler metin ve dil amaçları için yapay zeka kullanımını keşfetme konusunda ısrarcı, ancak şimdiye kadar erişilebilir veya ölçekli olarak dağıtılması kolay değildi” dedi. “GPT modellerini bir abonelik hizmeti olarak sunarak süreci basitleştiriyor ve sektörün en gelişmiş dil modellerine erişimi çok kısa bir sürede genişletiyoruz. İşletmeleri yapay zekayı ilk benimseyenlerle rekabet edebilmeleri için silahlandırıyoruz.”

Kaynaklar: https://venturebeat.com/2021/10/19/sambanova-systems-releases-enterprise-grade-gpt-ai-powered-language-model/ https://www.enterpriseai.news/2021/10/20/sambanova-adds-enterprise-grade-gpt-language-modeling-to-its-dataflow-as-a-service-platform/