To the Young Artists of Cyberspace (iNFT)

NFT’ler

İlk akıllı, değiştirilemez belirteç.

Website

To the Young Artists of Cyberspace (iNFT) Hakkında

Alethea AI, Londra merkezli sanatçı Robert Alice ile bir araya gelerek sanal bir varlığı hayata geçirdi ve bunu Sotheby’s’de “ilk akıllı fungible token” (iNFT) olarak açık artırmaya çıkarıyor.

Alethea AI ile çığır açan bir işbirliği olan Robert Alice’in To the Young Artists of Cyberspace (2021) adlı eseri, bugüne kadar yapılmış teknolojik açıdan en gelişmiş NFT’lerden birini sunarken, yeni bir token standardı olan iNFT kavramını da tanıtıyor.

iNFT nedir?

Alethea AI’ya göre iNFT, değişmez akıllı sözleşmesinin bir parçası olarak GPT-3 istemiyle gömülü olan akıllı bir NFT’dir. Üretilen iNFT yalnızca algılanabilir şekilde akıllı olmakla kalmaz, aynı zamanda akıllı sözleşme katmanında özenle hazırlanmış istemler saklandığı için hem etkileşimli hem de animasyon yeteneklerine sahiptir. Kodlanmış istemler, yalnızca birkaç vuruşlu ve tek vuruşlu öğrenmedeki son atılımlarla mümkün olan üretken olasılıkları kolaylaştırmak için son teknoloji ürünü bir Dönüştürücü Dil modelini çağırır.

iNFT’lerin Özellikleri

Kaynak:

https://www.sothebys.com/en/buy/auction/2021/natively-digital-a-curated-nft-sale-2/to-the-young-artists-of-cyberspace https://fintechmagazine.com/technology-and-ai/what-inft-and-how-does-it-work