İnternet Yokken Telefonunuzu Nasıl Kullanışlı Hale Getirebilirsiniz?

İnternet olmadığında, “akıllı” telefonunuz o kadar da akıllı hissettirmeyebilir, ancak Wi-Fi veya hücresel hizmetin olmadığı bir yerde olacağınızı biliyorsanız, telefonunuzu şık bir kağıt ağırlığından daha fazlası olacak şekilde hazırlayabilirsiniz. Medyayı Önceden İndirin Çevrimdışı dinlemek için …

İnternet olmadığında, “akıllı” telefonunuz o kadar da akıllı hissettirmeyebilir, ancak Wi-Fi veya hücresel hizmetin olmadığı bir yerde olacağınızı biliyorsanız, telefonunuzu şık bir kağıt ağırlığından daha fazlası olacak şekilde hazırlayabilirsiniz.

Medyayı Önceden İndirin

Çevrimdışı dinlemek için Spotify veya Apple Music gibi bir akış hizmetinden müzik indirebilirsiniz. Çoğu akış hizmeti, çevrimdışı kullanım için birkaç şarkı veya çalma listesi indirmenize izin verir.

Aynı şey Netflix veya Hulu gibi bir video akış hizmetindeki filmler veya TV şovları için de geçerlidir. Birçok hizmet çevrimdışı izleme için sınırlı sayıda film indirmenize izin verir.

Ayrıca Kindle veya Nook gibi bir eReader uygulamasından e-kitapları daha sonra okumak üzere kaydedebilirsiniz. Aynı şey sesli kitaplar için de geçerlidir, ancak bunlar elbette depolama alanı açısından çok daha büyüktür.

Birçok podcast uygulaması çevrimdışı dinleme için bölümleri indirmenize izin verir. Bazı podcast’ler yıllardır yayınlanıyor, bu nedenle üzerinde çalışabileceğiniz geniş bir geçmiş kataloğu var.

Bunları kaydedilecek içerik olarak düşünmesek de, Pocket veya Instapaper gibi “daha sonra oku” uygulamalarını kullanarak makaleleri veya web sayfalarını daha sonra okumak üzere kaydedebilirsiniz. İnternet bağlantısının olmadığı toplu taşıma araçlarına binmeniz gerekiyorsa bu mükemmel bir seçenektir.

Uygulamalarınızın Güncellendiğini ve Çevrimdışı Modda Olduğunu Kontrol Edin

Bir internet kapsama alanından ayrılmadan önce telefonunuzdaki uygulamalar için bekleyen herhangi bir güncelleme olup olmadığını kontrol etmek iyi bir fikirdir. Hem Android hem de iPhone’da bunu yapmak kolaydır. Bazı durumlarda, oturumunuz zaman aşımına uğradığı için bir süredir kullanmadığınız uygulamalar veya oyunlar oturum açmanızı isteyebilir. Bu nedenle, kapsama alanı dışındayken kullanabileceğinizi düşündüğünüz uygulamaları açmak ve oturumunuzun yenilendiğinden ve uygulamanın böyle bir özelliği varsa “çevrimdışı moduna” geçtiğinden emin olmak iyi bir fikirdir.

Yakın zamanda herhangi bir uygulama yüklediyseniz ancak henüz açmadıysanız, uygulamanın kullanılabilir olması için indirilmesi gereken ek kaynaklar. dosyalar olabilir. Bu nedenle, önce yeni uygulamaları açmak ve tamamen yüklendiklerinden emin olmak iyi bir fikirdir.

Çevrimdışı GPS Uygulaması Kullanın

HERE WeGo veya Maps.me gibi çevrimdışı kullanım için özel olarak tasarlanmış bir GPS uygulaması kullanmayı düşünün. Bu uygulamalar, internet bağlantısı olmadan ilgi çekici noktaları aramanıza ve adım adım navigasyon almanıza olanak tanır. Google Haritalar da sinyal menzili dışındayken kullanmak üzere harita indirmenize olanak tanır.

GPS kullanmanın telefonunuzun pilini daha hızlı tüketebileceğini unutmayın, bu nedenle telefonunuzun tam şarjlı olduğundan emin olmanız veya yanınızda taşınabilir bir pil paketi getirmeniz iyi bir fikirdir.

Çevrimdışı Referans Materyalini Telefonunuza İndirin

Akıllı telefonların belki de en önemli parti numarası, hemen her konuda bilgiye anında erişim sunmasıdır. Ancak internet bağlantısı olmadan tüm bu bilgilere ulaşılamaz; yoksa öyle mi?

Telefonunuzu referans e-kitaplarla doldurmanın yanı sıra, çevrimdışı kullanım için bilgi havuzlarını da telefonunuza indirebilirsiniz. Bunu yapmanın en kolay yollarından biri Wikipedia uygulamasını kullanmaktır (Android ve iOS). Resmi uygulama, makale listeleri oluşturmanıza ve bunları çevrimdışı okumak için indirmenize olanak tanır.

Ancak, insanlığın kolektif bilgisini gerçekten telefonunuzda toplamak istiyorsanız, Kiwix offline adlı başka bir uygulamayı (Android ve iOS) kullanabilirsiniz. Bu sadece tüm Wikipedia’yı 50 GB’lık ihtişamıyla indirmenize izin vermekle kalmıyor, aynı zamanda özel amaçlar için çeşitli başka depolar da var. Örneğin “off-grid living” (şebekeden bağımsız yaşam) indirmesi, şebekeden bağımsız yaşayanlar için bazı önemli cevaplara sahip olabilir.

Bu kaynak paketleri çok büyük gibi görünse de, günümüzde 256 GB veya daha fazla depolama alanına sahip telefonlar yaygındır ve SD kart genişletmeyi destekleyen bir telefonunuz varsa, birden fazla kaynak paketini depolamak için yeterli depolama alanı eklemek kolay ve ekonomiktir.